27 wrz 2015

5 najdziwniejszych bohaterów literatury fantastycznejPrzypadkiem wpadłam w sieci na notkę Patrycji Top 7: Dziwne postaci literackie, pozazdrościłam listy, więc z pewną zwłoką stworzyłam własną. Oto zestawienie najbardziej osobliwych bohaterów, jakich udało mi się do tej pory spotkać na kartkach powieści fantastycznych. W tak doborowym towarzystwie elfy, duchy i cyborgi wydają się być całkiem przeciętnymi obywatelami świata. Dzisiaj na niedzielnej kawusi przy Niebieski Stoliczku goszczą...5 najdziwniejszych bohaterów literatury fantastycznej 


5. Xemerius „Trylogia czasu”


Czy niewidzialna, kamienna chimera zamieszkująca gotycki kościół może zostać najlepszym przyjacielem tępawej, nastoletniej podróżniczki w czasie? W zasadzie czemu nie, tworzą całkiem przyzwoitą parę. Mimo, że nie łączy ich wspólna pasja spożywania (duchów) gołębi i nigdy nie wyskoczą razem na herbatkę do dziewiętnastego wieku. Niekończące się dogadywania i przewrotne komentarze Xaweriusa, sprawiły cud – dobrnęłam do końca tego literackiego „dzieła”.4. Najemnik w ciele psa trylogia „Z mgły zrodzony”


Jego dieta napawa mnie przerażeniem. Wyobraźcie sobie, że wasza skóra jest przezroczysta. Nie maci kości, organów a wasz kształt nie jest z góry narzucony. Siłą rzeczy przybieracie fizjonomię tego, co połkniecie. No dobrze, a teraz zgadnijcie, czyje zwłoki musieliście zjeść, żeby zostać sympatycznym wilczurem. Możecie oczywiście nieco ulepszyć materiał źródłowy. No właśnie. Macie już pogląd na to czym jest "pies" należący do Vin.3. Łapacz snów „Szamanka od umarlaków”Miewacie złe sny? Jeżeli tak, to koniecznie musicie sprawić sobie łapacza. Najlepiej takiego jaki zamieszkuje dom ciotki Tekli. Łapacz to urocze, przytulaśne stworzonko dopóki nie nażre się snów! Potem bywa różnie. Jeżeli przykładowo nawiedzają was sny o koszmarnej dzikiej róży, to zgadnijcie w co zamieni się wasz pupil?


2. Bagaż „Kolor magii”Jak wiadomo turyści są plagą kosmosu. To jednak nic w porównaniu z ich ekwipunkiem. Do świata dysku, na grzbiet wielkiego A’Tuima zawitał Dwukwiat wraz ze swoim wiernym Bagażem. Kufer powstał z myślącego drewna gruszkowego, więc ma trochę upierdliwy charakterek. Generalnie ma za zadanie transport bielizny, ale może też czytać w myślach, jeżeli zajdzie taka konieczność. Na co dzień Bagaż biega (na małych nóżkach), za swoim panem i radośnie merda...No dobra nie merda, ale gdyby miał czym to na pewno by to robił! Strzeżcie się niecni rabusie - bagaż może ugryźć.
1. Cyfral „Pan Lodowego Ogrodu”Mała, naga wróżka o wdzięcznej ksywce Cyfral ;) Powstała ona po mutacji (spowodowanej magią) oprogramowania komputerowego wszczepionego do mózgu bohatera "Pana Lodowego Ogrodu". Wróżka jest ekstra i ma charakterek, stanowi idealny rozładowywacz napięcia i wprowadza humor do powieści. Pomaga też głównemu bohaterowi "tworzyć" czyli władać magią. Tak na marginesie, bardzo polecam tę serię książek.Kogo zabrakło w tym szacownym rankingu? Jakie są wasze typy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz