18 lis 2015

Stoliczku, nakryj się! #4Jesień pędzi z prędkością światła! Nie wiem nawet, kiedy nadeszła a już odchodzi wypychana przez czekoladowe mikołaje. Dzisiaj na Niebieskim Stoliczku, oprócz aromatycznej herbaty, czeka garść linków, do miejsc które zwróciły moją uwagę. Mam nadzieję, że ich przeglądanie zainspiruje Was do czytania. ;) 

Co mamy dzisiaj na Niebieskim Stoliczku ? Wszyscy będziemy cyborgami - Refleksyjny tekst o tym do czego zmierzamy i dlaczego przyszłość z filmów fantastycznych, to nasza codzienność . Jakoś skojarzył mi się z recenzowaną na blogu książką "Czarne Światła: Łzy Mai". Czasem warto się zastanowić.
Czytanie książek fantasy w obcym języku - Artykuł o tym, jak czytać książki fantastyczne w języku angielskim. Autor zamieścił linki do miejsc w sieci gdzie można pobrać niektóre książki za darmo.

Graficzny kreator scen - Sprytna baza grafik umożliwiająca tworzenie ilustracji na warstwach. Ciekawa alternatywa dla zdjęć. Folder jest darmowy i można go używać w celach komercyjnych, czyli także na blogach czerpiących zyski z reklam lub innych źródeł. 

Co to znaczy, że szablon jest responsywny? - Temat, którym warto się zainteresować jeżeli prowadzicie bloga. Coraz więcej czytelników korzysta z Internetu za pomocą różnorakich urządzeń mobilnych. Trzeba wyjść na przeciw ich oczekiwaniom. W zasadzie sama musiałabym coś z tym u siebie zrobić ;) 

W poszukiwaniu straconej klasyki. Polska Science Fiction #1 - Bardzo kompetentna i rzeczowa analiza polskiej literatury fantastycznej. Polecam, jeżeli macie troszkę czasu i chęci na spotkanie z klasyką gatunku.

Pierwsza Mapa Polskiej Blogosfery -  Teraz już możemy dowiedzieć się kto w naszej okolicy bloguje. Może warto umieścić swoją stronę na mapie? Ciekawa inicjatywa, śledzę jej postępy z zainteresowaniem.

Rowling pisze kolejną książkę dla dzieci - Pisarka przyznała, że jest w trakcie tworzenia nowej książki dla dzieci. Póki co nie opublikowano jeszcze szczegółów, ale czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków.

Ankieta dla czytelników Niebieskiego Stoliczka - Nie ma to jak rekomendować samą siebie ;) 

Czy Wy też macie wrażenie, że Święta Bożego Narodzenia chcą wyłamać drzwi do Waszego domu? Strach wejść do sklepu...
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz