10 gru 2015

Ankieta dla czytelników Niebieskiego Stoliczka - PODSUMOWANIE


Bardzo dziękuję wszystkim, za udział w mojej ankiecie. Dzisiaj przedstawiam Wam wyniki i krótkie podsumowanie. Mam również kilka informacji o zmianach, jakie nastąpią na Niebieskim Stoliczku. Zapraszam do przeglądania :)

W badaniu wzięło udział 20 osób, co stanowi około 10% osób obserwujących bloga. Na dobry początek przegląd Waszych odpowiedzi na pytania zamknięte. Tych otwartych nie będę przytaczać.Cieszę się, że aż jedna czwarta czytelników wchodzi na stronę z bezpośredniego wejścia - to znaczy że nazwa bloga wpada w ucho.  Wygląda też na to, że mój fanpage powoli zaczyna żyć. Jeżeli jesteście ciekawi dlaczego warto śledzić profile społecznościowe Niebieskiego Stoliczka zapraszam do przeczytania posta Sprawy organizacyjne.Jestem (pozytywnie) zaskoczona, że tak wysoko oceniliście wygląd strony. Tylko jedna osoba w pytaniu otwartym przyznała, że grafika jej nie odpowiada. W dobie nowoczesnych szablonów mój to nic specjalnego. Tym bardziej, że wszelkie modyfikację robię sama (metodą prób i błędów a raczej błędów i prób). Cieszę się, że doceniacie moją pracę. Mimo wszystko planuję tu mały remont. 

Wykazaliście niebywałą zgodność w kwestii rozszerzenia tematyki bloga.  Sugestie na ten temat pojawiły się także w pytaniach otwartych. Powtórzyły się uwagi o zbyt małej różnorodności na blogu (za dużo fantastyki) oraz prośby o częstsze polecanie konkretnych tytułów.  Biorę sobie to do serca. Dobrze się składa, zaczęłam się trochę dusić w kartoniku z szyldem "fantastyka". 

Jak zauważyliście, już zaczęłam działać w nowym kierunku. Zmienił się podtytuł loga z "fantastyka spod stolika" na "literackie pogaduchy". Na stronie pojawiło się też kilka tekstów związanych z literaturą faktu min. recenzja książki "Od zmarłej księżniczki".  Czego możecie się jeszcze spodziewać? Na pewno książek historycznych i podróżniczych, pamiętników, dzienników, reportaży. Nie mam zamiaru straszyć romansidłami, może sporadycznie klasyką gatunku ;). Oczywiście fantastyki w dalszym ciągu będzie najwięcej. Nie będzie tu na pewno kryminałów i thrillerów, obie te kategorie działają na mnie nasennie. 
Wykres powstał w oparciu o średnią ważoną. Opinie najciekawsze, ciekawe, neutralne, mało ciekawe, nieciekawe otrzymały kolejno wagi 4, 3, 2, 1, 0. Następnie sumy punktów dla poszczególnych działów zsumowałam i przeliczyłam na procent. Tak obrobione wyniki wydają mi się bardziej miarodajne.

Nie miałam pojęcia, że najciekawszym działem okażą się recenzje. Wręcz przeciwnie, byłam przekonana że to jedna ze słabszych stron Niebieskiego Stoliczka. Zazwyczaj pojawiało się pod nimi bardzo mało komentarzy w porównaniu z innymi rodzajami postów. Poza tym wiem, że recenzje pisane na zasadzie wad i zalet wielu ludzi wyprowadzają z równowagi. Cieszę się, że się pomyliłam. Doszłam do wniosku, że mała popularność wpisów musiała raczej wynikać z ich tematyki, bo już recenzja biografii doczekała się cieplejszego przyjęcia. Podsumowując, Niebieski Stoliczek nie zamieni się na pewno w tomik recenzji, ale będę ich pisać więcej.

Widzę, że przeprowadzenie ankiety okazało się strzałem w dziesiątkę. Jeszcze raz dziękuję, za kolejnego kopniaka do działania. ;)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz