26 gru 2015

Stoliczku, nakryj się! #5


Święta już za nami, chyba nabawiłam się przez nie urazu do pierniczków. No właśnie, jak tam Wasze przygotowania do nadchodzącego roku? Ja zawsze staram się w tym czasie pozamykać stare sprawy. Za to postanowień noworocznych nie robię – mam to gdzieś. Chyba żeby doliczyć cele książkowe. Przy okazji, zapraszam serdecznie do  uczestnictwa w moim wyzwaniu - Islandzkie czytanki. Mam dla Was dzisiaj kilka ciekawych artykułów, które w grudniu rzuciły mi się w oczy. Coraz bardziej doceniam ten cykl, pozwala na błyskawiczne oczyszczenie paska zakładek. Jednocześnie wiem, że linki mi nie uciekną skoro są na Niebieskim stoliczku ;) Co my tu mamy?


e-sagi.pl – strona tłumacza Jacka Godeka. Co w niej wyjątkowego? Otóż ten pan przełożył z języka islandzkiego na polski pokaźną liczbę sag, a teraz udostępnia je całkowicie legalnie i (póki co) DARMOWO. Wystarczy się zarejestrować. Formaty mobi, epub, pdf a w planach - audio.  Polecam zwłaszcza w kontekście Islandzkich czytanek.
Wyszukiwarka bibliotek -  Irytuje Was szukanie wymarzonej książki w przeglądarkach kolejnych bibliotek? Już nie musicie się denerwować! Oto  użyteczne, uniwersalne narzędzie, które dostarczy Wam informacji w której bibliotece w Polsce znajduje się aktualnie dana pozycja.
Spotkania blogerów, spotkania blogerów dostępne dla niepełnosprawnych – blogerzy spotykają się na żywo. Pierwszy link przeniesie Was do informacji jak i gdzie. Do tej pory uczestniczyłam tylko w BloSilesi, ale zdecydowanie odczuwam niedosyt. Drugi odnośnik prowadzi do podobnej listy, przyjaźniejszej dla tych,  którzy potrzebują windy lub specjalnego podjazdu.
Festiwal Emmy - Moja fascynacja „Emmą” J.Austen nie jest tajemnicą. Teraz, w 200 rocznicę jej wydania, na stronie Czytam to i owo... organizowana jest piękna akcja blogowa poświęcona tej powieści. To nie odgrzewane recenzje. Można znaleźć tu ciekawostki  na temat mody, środków transportu, serialu i wiele innych dobroci związanych z "Emmą". W akcji wzięli udział bardzo kompetentni blogerzy. Żałuję, że wcześniej nie rozszerzyłam blogowej działalności, bo z chęcią  sama napisałabym artykulik lub dwa. Zajrzyjcie koniecznie.
„Uległość” – Barni z bloga Co na regale recenzuje książkę, którą w dobie islamizacji Europy, muszę koniecznie przeczytać. „Uległość” to inne spojrzenie na możliwość przeistoczenia się państwa z pseudokatolickiego w muzułmańskie. Myślę, że warto się zainteresować.
Wywiad z Jakubem Ćwiekiem - czyli jak to Qubuś rozmawiał z autorem „Chłopców”. Dla niewtajemniczonych, książka  w tym roku nominowana przez fanów do nagrody Zajdla.  

Godne polecenia reportaże -  warto się zainteresować tą listą. Ja już sobie wynotowałam, co mnie najbardziej interesuje ;)

Czy można zyskać nieśmiertelność, nie tracąc przy tym głowy? -  zgrabny felietonik autorstwa Martyny Raduchowskiej, autorki książki "Czarne Światła: Łzy Mai". Link przeniesie Was do mojej recenzji.

Zrobiliście postanowienia na rok 2016?
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz