20 gru 2015

WYZWANIE CZYTELNICZE 2016: Islandzkie czytanki
Tęsknię za Islandią. Spędziłam na tej niezwykłej wyspie nieco ponad dwa tygodnie, ale mam wrażenie, że upłynęło więcej czasu. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś tam wrócić. Póki co, radzę sobie w zwykły sposób - czytam. 

Postanowiłam w związku z tym zorganizować na niebieskistoliczek.pl wyzwanie książkowe na rok 2016: ISLANDZKIE CZYTANKI.  Naoglądałam się tylu książek z tego pięknego kraju, że nadszedł czas najwyższy, żeby coś wreszcie skonsumować. Nie tyle chodzi o książki o Islandii, ile o literaturę autorstwa islandzkich pisarzy. Zwykle jest ona mylona z literaturą skandynawską.  Garść inspiracji umieściłam w poście Islandia czyta, ale co?  Myślę, że będzie to też dobra okazja do przemycenia na bloga nieco ciekawostek z krainy lodu. Już nie mogę się doczekać ;)
ZASADY  WYZWANIA


W ramach wyzwanie przeczytam w 2016 roku przynajmniej po jednej książce islandzkiego pisarza/pisarki z wymienionych na powyższej liście kategorii. 
Kolejność dowolna. 
Oczywiście swoimi wrażeniami będę dzielić się na Niebieskim Stoliczku, więc zrobi się tu iście reniferowa atmosfera.


Dołącz do książkowego wyzwania!Przyłączysz się do mnie? Będzie mi bardzo miło. Zdaję sobie sprawę, że może być problem ze znalezieniem niektórych książek w języku polskim. Dlatego też akcję można potraktować wybiórczo, czyli np. przeczytać tylko jedną lub kilka pozycji. Wyzwanie i tak zostanie zaliczone. Będę w siódmym niebie, jeżeli jednak znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się sprostać całości - to tylko 10 książek ;)

  • Jeżeli przeczytasz dajmy na to romans i opublikujesz na swoim blogu recenzję, napisz mi o tym, a ja w swojej notce dotyczącej romansu umieszczę do niej link.
  • Jeżeli moja notka jeszcze się nie ukazała (może tak być, bo kolejność nie jest narzucona) to umieszczę go kiedy już ją opublikuję - mam dobrą pamięć więc pisz od razu.
  • Dodatkowo mam zamiar zrobić spis blogów, które biorą udział w zabawie i umieścić go w tym wpisie. Możecie się zgłaszać w komentarzach ;)
  • Proszę aby w swoich postach umieścić informację, że dany wpis bierze udział w wyzwaniu wraz z linkiem do mnie (do tego posta lub ogólnie do boga). Można korzystać z powyższej grafiki.
  • Dla tych którzy korzystają z hasztagów:  #islandzkieczytanki
  • Do wyzwania można przystąpić w każdej chwili - zapraszam ;)


Lista uczestników

Co myślicie o moim pomyśle? Ktoś podejmie rękawicę? A może polecicie mi jakieś książki do wyzwania?PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz