23 gru 2015

WYZWANIE CZYTELNICZE 2016: Przeczytam 100 książek

To już moja druga edycja wyzwania 100 książek w rok. Poprzednio udało mi się (z nawiązką) sprostać tej trudnej ambitnej próbie. O rezultatach możecie przeczytać tutaj. W 2016 roku mam zamiar powtórzyć swój sukces chociaż wiem, że przy tak dużej ilości książek nie zależy to tylko ode mnie, ale i czynników zewnętrznych.Nie mam z góry opracowanej listy pozycji do przeczytania, uważam że to zabija spontaniczność a w rezultacie radość z czytania. Oczywiście wyjątkiem są książki biorące udział w organizowanym na niebieskistoliczek.pl wyzwaniu Islandzkie czytanki, do udziału w którym całym serduchem Was zapraszam.

Najważniejsze w tak czasochłonnym wyzwaniu, to uniknąć irytacji i presji. Moje podejście jest takie. Czytam książki na które mam w danej chwili ochotę. Zwracam uwagę przede wszystkim na jakość. Mam z tego masę zabawy a wyzwanie stanowi tylko taki bodziec do działania. Nie ukrywam, że dodawanie kolejnych pozycji na specjalnie w tym celu założoną półkę na Lubimy czytać i patrzenie jak ich liczba rośnie daje mi pewną satysfakcję.;)

Wychodzę z założenia, że setka jest stroną w którą mam patrzeć, jeżeli przeczytam 70 książek to i tak będę zadowolona z wyniku, bo bez tego wyzwania pewnie byłoby tych książek mniej. Uważam, że to jedyne słuszne podejście (wiem zwrot brzmi nieciekawie), jeżeli widmo porażki sprawia, że odechciewa Wam się czytać, bo i tak już nie zdążycie, to chyba lepiej sobie darować. Najważniejsza jest radość z czytania.

Tak jak poprzednio, nie będę Was zanudzać listami książek, ani miesięcznymi rozliczeniami podsumowaniami. Obiecuję za to obszerny post wraz z rankingiem najlepszych i najsłabszych książek pod koniec roku.

Czy w 2016 roku będziecie uczestniczyć w wyzwaniach książkowych? Jeżeli tak to w których? Linki do nich w komentarzach są mile widziane ;)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz