18 lip 2016

Półroczne podsumowanie czytelnicze

Jak tam Wasze wyzwania czytelnicze? Ostatnio uświadomiłam sobie, że skończył się czerwiec - półmetek za nami! Tak wiem, szybka jestem. Nie lubię się tłumaczyć bawić w rozliczenia, ale uznałam, że warto zrobić z tej okazji wyjątek. Poza tym pomyślałam, że może skuszę Was na kilka książek. Ku przestrodze, zrobiłam też czarną listę gniotów - liczę że uratuję nią komuś kilka godzin życia. 


WYZWANIE CZYTELNICZE 2016:

Islandzkie czytanki


Mój wynik 3/10


Po szczegóły odsyłam  tutaj. W skrócie, chodzi o przeczytanie 10 książek islandzkich autorów. Przed wszelką presją zapieram się rękoma i nogami, więc wyzwanie uznaję za zaliczone już po przeczytaniu jednej lektury;) Zachęcam do zapoznania się ze spisem pozycji klik zrecenzowanych przeze mnie i zaprzyjaźnionych blogerów. Wciąż jeszcze można dołączyć do zabawy - zapraszam!


WYZWANIE CZYTELNICZE 2016:

 przeczytam 100 książekMój wynik 49/100

To druga, na Niebieskim Stoliczku, odsłona tego wyzwania. W zeszłym roku udało mi się sprostać próbie i zakończyłam zabawę z wynikiem 115/100. Jeżeli macie ochotę na więcej szczegółów zapraszam tutaj, zrobiłam małe podsumowanie. Jeżeli ktoś spać nie może, zastanawiając się jakim cudem dobijając do trzydziestki mam tyle czasu na czytanie, odsyłam do mojej spowiedzi tutaj.W 2016 roku mam zamiar powtórzyć swój sukces chociaż, tak jak zapowiedziałam, nic na siłę. Czytanie to przede wszystkim zabawa, nie sztywne odhaczanie punktów z listy.


10 najlepszych książek/cykli przeczytanych 

w I połowie 2016 roku1. Dan Simmons, Hyperion,
2. Brontë Charlotte, Dziwne losy Jane Eyre 
3. Nelle Harper Lee, Zabić drozda
4. Stanisław Lem, Dzienniki gwiazdowe
5. Kathryn Stockett, Służące
6. Margaret Mitchell, Przeminęło z wiatrem
7. Marie Lu, cykl Legenda
8. Louisa May Alcott, Małe kobietki
9. Wajrak Adam, Wilki -> ksiażkę można zgarnać na moim rozdaniu
10. Félix J. Palma, Trylogia wiktoriańska


5 najgorszych książek/cykli przeczytanych 

w I połowie 2016 roku1. Frank Herbert, Bóg Imperator Diuny
2. Peter V. Brett, cykl: Demoniczny tomy 1-4
3. Lauren Oliver, cykl: Delirium tomy 1-3
4. Alexandra Bracken, cykl: Mroczne umysły tomy 1-3
5. Jus Accardo, cykl: Denazen tomy 1-3

Mam nadzieję, że moje zestawienia się przydają. Zauważyłam że drugie zawiera aż trzy serie dla młodzieży. No cóż, chyba hormony ciążowe wymknęły mi się ostatnio z pod kontroli. Tak czy inaczej uważam, że młoda grupa docelowa nie usprawiedliwia bylejakości. Wspominałam o tym w poście o nieirytujących książkach dla nastoletnich dziewczyn. Dobrze, że wpadł mi w łapki cykl Legenda, inaczej straciłabym nadzieję na znalezienie przyzwoitej młodzieżówki.

Jak tam Wasze wyzwania książkowe? Staracie się je zrealizować czy zrezygnowaliście? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz